Kalıphane

Kalıp üretimi, müşterilerden gelen kalıp talebinin üretilebilirliğinin belirlenmesinden, uygun numunenin teslim edilmesine kadar geçen bir süreçtir.

Alüminyum profil tasarımı, teknik personellerimiz tarafından CAD – CAM programları kullanılarak oluşturulmaktadır. Ekstrüzyon kalıpları CNC kontrollü talaşlı imalat tezgahlarında üretilmektedir. Profil tasarımı, ürün geliştirme ve müşteri ihtiyaçları doğrultusunda yapılmaktadır. Müşterilerimize, alüminyum profil tasarım sırasında, profil üretimi açısından bütün teknik destekler, tecrübelerimizle aktarılmaktadır.

Üretim Kapasitesi

MEKA LINE ALÜMİNYUM müşterilerine tasarım ve ürün geliştirme konularında teknik destek vermektedir.Ekstrüzyon kalıp imalatı için kullanılan çeliklere; Metalografi Laboratuarında Mikro Yapı İnceleme işlemleri (tane boyutu tayini, segragasyon dağılımı, sertlik vb.) uygulanır.

MEKA LINE ALÜMİNYUM Uygulanabilirlik raporu verildikten sonra bu işlem yapılmaktadır. Böylece daha sonra meydana gelebilecek çelik kaynaklı hatalar giderilmiş olur.Meka Line Alüminyum bünyesinde yılda ortalama 900 adet kalıp imalatı yapılmaktadır.